Стоматологія
Друк на футболках і чашках

День вишиванки – як створити свій образ у цей день

День вишиванки – як створити свій образ у цей день

Традиції — це те, що пов'язує минуле і сьогодення. У кожного народу є свій національний одяг. Для українців це вишиванки. У давнину наші предки носили вишиті сорочки як кожен день так і на великі свята. Все залежало від типу вишиванки. Пройшли століття, і ми не забули своє коріння. І сьогодні на вулицях можна часто зустріти людей, одягнених у різноманітні за фасоном та кольором вишиванки. Їх носять не тільки в українські національні свята, але і як повсякденний одяг.

Сьогодні ця тема особливо актуальна, адже наближається Всесвітній день вишиванки. І користуючись нагодою, хочемо вам розповісти кілька цікавих фактів про вишиванки. Святкувати Всесвітній день вишиванки почали із 2006 року, і святкується кожного третього четверга травня. В 2020 році цей день припадає на 21 травня.

Вишиванка — древній елемент одягу. Геродот в своїх працях згадував, що скіфи були одягнені у вишиті сорочки. А знайдені історичні артефакти свідчать про те, що в 6 столітті люди вже носили вишиванки.

Вишиванка була повсякденним одягом для українців. Вона мала релігійний характер. Наносити кольорові візерунки було прийнято на ті місця, де тіло було відкрито і відповідно вразливе перед темними силами. Так найчастіше вишивкою прикрашалися рукави, низ сукні і комір та груди

Виготовлення вишиванок — виключно жіночих рук справа. Вважалося, що завдаючи візерунки на тканині, жінка заряджала цей одяг на добро і благополуччя. Це було не просто рукоділля, в вишиванку вкладається частинка душі. Час не стоїть на місці, багато чого змінюється і сьогодні вишивати сорочки можуть так само чоловіки. Інколи це роблять більш майстерно аніж жінки

Винайшов такий модний фьюжн сьогодні Іван франко. Саме цей письменник і культурний діяч першим поєднав в один образ вишиту сорочку і костюм.

Не дивлячись на національний характер вишиванок, кожен регіон мав відмінності в орнаментах, крої самої сорочки і навіть кольорах ниток для вишивання. Наприклад, закарпатські майстрині надавали перевагу зображувати геометричні орнаменти червоним кольором, а в східних областях розповсюджено було вишивання білими нитками.

У сучасній моді на етнічний одяг нерідко можна зустріти вишиті маки. Але мало хто знає, що в давнину цю квітка не вишивали на сорочках, так як вона вважався символом скорботи і смерті.

Так як наближається день Вишиванки, ми вирішили вам підготувати ТОП образів, щоб провести цей день красиво. У порівнянні із чоловіками жінкам у своєму образі є де розгулятися. Із вишиванок дівчина може купити вишиту сукню, вишиту туніку або ж традиційну вишиту блузу. Жіночу вишиту блузку можна поєднати із джинсами. Тут підійде вишиванка як довга так і коротка. Якщо довга то вишиванку варто доповнити поясом. Головне у цьому поєднані це щоб вишиванка та джинси не було однакового кольору. Вишиту туніку теж можна поєднати із джинсами або віддати перевагу легінсами. В даному випадку пояс це обов’язково. Якщо ви дотримуєтесь ділового дрес-коду, або цього вимагають на роботі то тут варто обирати білу вишиту блузку з червоною вишивкою та пишними рукавами, яка красиво буде поєднуватися із темною спідницею з високою талією. Також можна вибрати пишну спідницю, або спідницю-сонце. Із взуття в такому образі варто зупинити свій вибір на босоніжки на каблуку, або на туфлі-лодочки.

Якщо у цей день буде дуже сонячна погода то можете обрати шорти. Тут свій вибір варто зупинити на джинсових шортах, але не надто короткі, вишиванку варто обрати теж не надто довгу, так як вона може закривати шорти. Якщо все правильно підібрати то вийде красивий стильний Look.

Чоловікам у цьому виборі простіше. Вишиванку та штани або ж джинси — варіант образу де не потрібен діловий стиль. У теплу погоду можна одягнути легкі літні штани із натуральних матеріалів, у більш холодну пору можна використати джинси. Потрібно визначитися із рукавом вишиванки (довгий, короткий чи із пат-манжетом). Вишиванку варто обирати вільного силуету, вона не повинна бути приталеною, і головна вимога це не заправляти вишиванку у штани, так як це буде виглядати некрасиво. Але наша вам порада створюйте свій образ так як вам радить і серце, і ви будете щасливі.

За матеріалами джерел мережі Інтернет 

85
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.