Стоматологія
Друк на футболках і чашках

День Святого Миколая

День Святого Миколая

День Святого Миколая

Немає на нашій землі жодної християнської хати, де не було б на стіні образу Святителя Миколая. Немає душі, що не горнеться до цього великого святого. Святий Миколай для нас, християн, з давніх-давен — правдиве правило віри і уособлення сумирності. Кожна християнська душа любить і звертається до нього зі своїми потребами, бо серце чує і знає, що він колись, за свого життя, був добродієм для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку допомоги в нашій біді.

Св. Миколай народився в місті Патарі, в Малій Азії від благородних, правовірних і багатих батьків — Феофана і Нони, близько 280 року. Змалку був набожним. Звіку він виявляв схильність до суворого стримування і полюбляв бути на самоті. Зрештою, відцуравшись мирського життя, він прийняв чернечий чин. Після смерті батьків він роздав свою спадщину бідним людям, а сам прийняв сан священика. Пізніше стає архиєпископом в місті Мірах. Він не пишався тим, що посів таке високе становище в Церкві Христовій. Навпаки, він носив простий одяг, їв раз на день, не прагнув до розкоші, пив лише воду, не досипав ночей, постійно молячись. Усіх його чеснот не можна перелічити й переказати, бо їх безліч. Двері його серця відчинені для всіх, хто може з вірою просити його допомоги, а він нікому не відмовляє в пораді і дарує втіху. У 325 році Св. Миколай був присутній на першому Вселенському Соборі, де ревно захищав Православну Церкву. У грудні 343 року великий Святитель помер. Тіло його було похоронено у соборному храмі міста Мір. Пізніше, після зруйнування міста Мір, нетлінні мощі угодника були перенесені у італійське місто Бар, де перебувають і до сьогоднішнього дня. Свята церква величає його як Святителя Миколая Чудотворця архієпископа Мір Лікійських і святкує двічі на рік: 19 грудня та 22 травня. Це свято найбільше люблять діти, тому що чекають від Миколая подарунків.

Напередодні цього свята у Свято-Миколаївському храмі м. Ізяслава після вечірнього богослужіння відбулося свято для дітей, яке розпочалося виступом учнів недільної школи храму, які розповідали вірші, співали пісні та розігрували сценки. На свято завітала велика кількість дітей і кожен з них отримав свій подарунок від Миколая. Також була проведена вікторина щодо історії свята. Всі дуже гарно відповідали, за що отримували додаткові подарунки. Свято пройшло дуже гарно, за що всім дуже дякую. Особливу подяку хочу винести курівництву ТОВ «Зелений Парк» (нові власники заводу «Харчомаш») за надані подарунки для проведення свята. Нехай Господь Бог допомагає їм у їхніх починаннях. Щиро вітаю усіх з цим святом!

Настоятель храму Митр. протоієрей

Володимир Ковальчук

187
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.