Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Чого не варто робити перед купанням на Водохреще

Чого не варто робити перед купанням на Водохреще

19 січня, українці відзначатимуть Хрещення Господнє. У цей день віруючі святять воду, а також пірнають в ополонку. Але до купання на Водохреща треба ретельно підготуватися й дотримуватись усіх правил безпеки, адже для організму подібні процедури – це величезний стрес.

Традиційним для християн стало купання у свято Водохреща. Люди вірять, що свята вода зцілює та оберігає від будь-яких хвороб. Хворим ж вона дає силу, аби побороти усі недуги. Однак не слід забувати і про безпечне купання.

Насамперед рятувальники радять утримуватися від пірнання в ополонку тим, хто має протипоказання до купання у холодній воді. А це люди, які мають серцево-судинні захворювання, запалення нирок, хвороби дихальних шляхів і бронхо-легеневої системи, гінекологічні захворювання, епілепсію, алергію на холод, проблеми зі щитовидною залозою.

Коли ж здоров'я не стоїть на заваді водним процедурам, слід ретельно підготуватися до «йорданського святкування». За тиждень до купання в ополонці варто загартувати організм до холоду. Спочатку можна виходити на кілька секунд на холодний балкон, потім додати обтирання змоченим у холодній воді рушником і нарешті – обливання крижаною водою з душу чи відра.

Перед зануренням в ополонку за дві години треба ситно поїсти, адже організму потрібні ресурси для обігріву. В жодному разі не слід вживати алкоголь перед купанням.

Перед тим, як заходити у воду, варто зробити зарядку, побігати і пострибати, аби розігріти тіло. Для занурення обов'язково обрати ополонку, де є обладнаний спуск до води, щоб не підсковзнутися і щоб можна було легко та швидко вийти з крижаної води. Слід пам'ятати, що купатися потрібно виключно в присутності медичної та рятувальної служби.

Заходити у воду потрібно у середньому темпі. Якщо йти занадто повільно, можна встигнути серйозно обморозитися, якщо дуже швидко – це може викликати різкий підйом тиску. Задля власної безпеки не слід стрибати і пірнати різко у воду. Водночас треба стежити за тим, аби дітлахи не купалися у холодній воді без нагляду дорослих.

Перебувати у крижаній воді можна не більше 10 секунд – трьох занурень цілком достатньо.

Після занурення тіло слід розтерти рушником, тому варто взяти із собою ковдру чи рушник, на який можна встати при роздяганні, та додаткові рушники для того, аби добре витертися після купання. Бажано, щоб одяг був максимально зручним і можна було швидко одягтися після виходу на берег.

Джерело: vsim.ua

314
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.