Стоматологія
Друк на футболках і чашках

БОЛОТНИЙ РОЗМАРИН

БОЛОТНИЙ РОЗМАРИН

У родині Вересових багато цікавих і гарних рослин, які, доречі, часто використовуються у садівництві та квітникарстві. До їхнього числа можна віднести і андромеду багатолисту (Andromeda polifolia). Рослина також має ще одну неофіційну назву – болотний розмарин, оскільки листки містять ефірні масла, які дають характерний пряний аромат.

Андромеда – невисокий кущик з малорозгалуженим, сланким, облистненим стеблом. У неї вузькі, ланцетні, шкірясті, блискучі, зверху зелені, а знизу – із сріблясто-блакитним нальотом і з загорнутими донизу краями листки. Цвіте блідо-рожевими або білими квітами, що нагадують маленькі кульки або горошинки. Квітне чагарник з квітня по червень, а іноді і повторно восени. У серпні-вересні дозрівають плоди – голубувато-зелені багатонасінні коробочки.

Ця декоративна тендітна, тіньовитривала рослина зростає на торфових болотах та у заболочених хвойних і дубово-соснових лісах Полісся, зокрема і в межах НПП «Мале Полісся». До того ж, андромеда багатолиста включена до Переліку видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Хмельницької області.

За матеріалами НПП «Мале Полісся»

84
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.