Стоматологія
Друк на футболках і чашках

«АЛЛО, ГОТУЙТЕ ГРОШІ!», АБО ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ТЕЛЕФОННИХ ШАХРАЇВ

«АЛЛО, ГОТУЙТЕ ГРОШІ!», АБО ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ТЕЛЕФОННИХ ШАХРАЇВ

«АЛЛО, ГОТУЙТЕ ГРОШІ!», АБО ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ТЕЛЕФОННИХ ШАХРАЇВ

Найвразливіші — пенсіонери
Правоохоронці кажуть, що найвразливішими до дій телефонних шахраїв є пенсіонери. Зазвичай їм телефонують пізно ввечері чи серед ночі, й представляються іменами рідних або працівниками поліції. Шахраї повідомляють, що родичі чи знайомі співрозмовника нібито є винуватцями якогось злочину, і щоб уникнути відповідальності — потрібно надати певну суму «відкупних». Шоковані такою інформацією, ті нічого не з'ясовують і одразу ж біжать до банкомата й передають гроші шахраям через посередника, або перераховують їх на вказаний номер банківського рахунку.
Психологи пояснюють, що таке необдумане прийняття рішення потерпілими зумовлене тим, що шахраї навмисне створюють стресову ситуацію — щоб людина не встигла оговтатися. Адже, коли людину застають зненацька, у неї виникає емоційна базова потреба — захистити себе та своїх близьких.
Також, за словами психологів, телефонні шахраї завжди наголошують: «У вас є дуже мало часу». У такому випадку людина починає діяти імпульсивно, приймаючи емоційне рішення, яке є зазвичай є неправильним, зокрема у ситуації, коли йдеться про гроші.
Родич потрапив у ДТП
Зловмисники телефонують жінці та повідомляють, що її син потрапив у ДТП і для того, щоб його відпустили, потрібно терміново занести в поліцію від 2 до 5 тисяч доларів. Жінка, шокована такою інформацією, нічого не з'ясовуючи, одразу ж передає гроші шахраям. Через деякий час приходить син і обурюється: «Мамо, яка поліція, яке ДТП?»
Шахраї-банкіри
Ще один спосіб телефонного шахрайства, коли зловмисники телефонують та представляються працівниками банку. Вони розповідають,
що у співрозмовника був несанкціонований доступ до його картки. «Потрібно, щоб ви підтвердили нам номер своєї карточки і сказали свій старий пароль, ми його поміняємо на новий», – пояснюють псевдобанкіри.
Люди повідомляють номер своєї карточки та пароль, і через деякий час, скориставшись банківською послугою «Екстрені гроші», аферисти знімають та викрадають усі кошти із банківської картки абонента.
Псевдоторговці через інтернет
Дуже легко також стати жертвою й неправдивого інтернет-оголошення про продаж якогось товару. Як приклад — жінка публікує оголошення, що вона продає свою весільну сукню. До неї телефонують зловмисники та повідомляють, що хочуть у неї купити товар. «Скажіть будь ласка номер своєї платіжної картки, щоб ми перерахували вам гроші», — повідомляють шахраї. Жінка називає номер своєї телефонної картки, після чого ті йдуть до банкомату і набирають номер картки, використовуючи функцію «Екстрені гроші».
До жінки приходить смс з кодом. Знаючи номер картки, аферисти дзвонять до потерпілої та повідомляють: «Вам зараз на мобільний телефон прийде номер, продиктуйте нам його і ми перерахуємо гроші за сукню». Жінці дійсно приходить пароль, і вона, нічого не підозрюючи, говорить їм його. Зловмисникам залишається лише ввести пароль біля банкомату і забрати всі гроші, які є на рахунку.

123
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.