Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Абітурієнти-емігранти або що приваблює українськихстудентівв закордонних вузах?

Абітурієнти-емігранти або що приваблює українськихстудентівв закордонних вузах?

Абітурієнти-емігранти або що приваблює українських студентів в закордонних вузах ?


Щорічний моніторинг українських студентів, що виїжджають навчатись за кордон показує: кількість таких громадян становить близько 50 000 осіб. Найбільш привабливою країною для здобуття вищої освіти виявилась Польща, серед бажаних також США, Чехія,Іспанія, Німеччина та Великобританія.

Що ж саме веде українців до Польщі: близькість чи корупція?

Польща — країна, мова і ментальність якої дуже близька до нашої, можливо, це і стало першим показником для масових виїздів українців. Наступним, не менш важливим питанням у виборі ВНЗ стає подальша конкурентоспроможність та працевлаштування за здобутою професію, це, на жаль, те, чого у більшості випадків Україна не може дати для молодих спеціалістів. І найважливішим виявляється те, що навчаючись в межах рідної країни, де освіта є наскрізь обвита хабарництвом, кожен студент пропускає повз себе величезний обшир знань.

За словами виконавчого директора аналітичного центру CEDOS Єгора Стадного, виїзди за кордон – «Це тектонічний процес. Якраз найініціативніший прошарок населення, який є конче необхідним для перетворень у країні, шукає ліпшого життя деінде.» Тому доволі часте запитання «Чому влада робить все для того, щоб не мати шансів для розквіту нашої країни, втрачаючи перспективних спеціалістів, віддаючи їх за кордон?», так і залишається нерозгаданим. Але саме такі заходи виступають своєрідною «агітацією» та рекламою іноземних вишів.

Виїзд за кордон-це незмінно гірка історія, яка має надзвичайно солодкий присмак подальшого успіху і високих досягнень. На конкретному прикладі можна розглянути, що ж дає для українців Польща,і чого не вистачає тут, в Україні, та що саме змушує емігрувати наших земляків. Однією із найпривабливіших пропозицій зі сторони країни ЄС є висока заробітна плата та шанси кар`єрного росту, звичайно, це сумлінна праця, та вона, однозначно, варта того, адже безліч українців, що не знайшли визнання на рідній землі, стали важливими на чужині. Наступною, важливою складовою, навчального процесу є можливість відразу практикуватися, працюючи в престижних компаніях.

І наостанок: наша країна повинна робити висновки, судячи із того, що молоде покоління, від якого залежить майбутнє нації, економічний, політичний та соціальний розвиток держави, знаходить себе, на жаль, за межами України.

Інна Чернецька

132
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.