Стоматологія
Друк на футболках і чашках

З 1 вересня 2015 року звільняються від оподаткування пенсії інвалідів війни та учасників бойових дій

Законом передбачено, що розмір пенсії осіб, які належать до учасників бойових дій періоду Другої Світової війни (з 01.09.1939 по 02.09.1945рр.), інвалідів війни та осіб, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку.


Так з 1 січня 2015 року  з пенсійних виплат 11 інвалідів війни та осіб, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що перебувають на обліку в управлінні ПФУ району, справлявся податок на доходи фізичних осіб та військовий збір в частині перевищення трьох розмірів мінімальної заробітної плати (1218,00 грн. х 3) на місяць. Тобто, оподатковуванню підлягала сума пенсії, яка перевищує 3654 грн.

Отже з  1 вересня 2015 року з пенсій зазначених осіб не справлятиметься податок на доходи фізичних осіб  та військовий збір. Тобто, якщо сума пенсії перевищує 3654 грн. на місяць, при цьому пенсіонер є інвалідом війни, учасником бойових дій Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, або на нього поширюється стаття 10 Закону – з його пенсії не утримуватиметься 15% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

Слід зазначити, що чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» поширюється, зокрема, на членів сімей загиблих військовослужбовців, дружин (чоловіків) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій та учасників війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, тощо.   
                                 

Н.Музичишина -начальник відділу з призначення та перерахунку
пенсій управління ПФУ в Ізяславському районі.

ФОТО: www.s.032.ua

74
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.