Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Пенсійний фонд розяснює:

З 1 квітня 2015 року працюючому пенсіонеру буде виплачуватись пенсія не в повному розмірі, а лише 85% призначеного розміру. Це обмеження поширюватимется на тих працюючих пенсіонерів,  розмір пенсії яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1423,50 грн.). Якщо пенсія менша, пенсіонер буде  отримувати пенсію і зарплату у повному розмірі. Якщо після проведення обмеження у 85% розмір пенсії до виплати становить менше ніж 1423,50 грн.,  пенсія виплачуватиметься у  розмірі 1423,50 грн.

 

Особам, які  працюють на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, прокурори, судді), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачуватимуться взагалі.

 

Наприклад, пенсіонер отримує пенсію за вислугу років як педагогічний працівник, працює на посаді головного спеціаліста державної установи (на посаді, яка дає право на призначення пенсії згідно Закону України «Про державну службу»). Пенсія з 1 квітня 2015 р. такому пенсіонеру не буде виплачуватись.

 

Обмеження діятиме  лише в період з 1 квітня 2015 р. по 31 грудня 2015 року .

 

Категорії пенсіонерів, яких не торкнеться обмеження виплати пенсії з 01 .04.2015 року як працюючим пенсіонерам 

 

 Не обмежуються пенсії працюючим пенсіонерам всіх категорій, які є: інвалідами І та ІІ груп незалежно від причини інвалідності; інвалідами війни всіх трьох груп; учасниками бойових дій, в тому числі учасниками АТО; членами сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, на яких поширюється дія п.1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального  захисту».

 

Зокрема,  п.1 статті 10  Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального  захисту» поширюється на сім’ї військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) або померли  внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів; сім’ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ  України, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

 

До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців належать: утриманці загиблого (безвісті відсутнього), яким виплачується пенсія по втраті годувальника;  батьки;  один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні; діти, які не мають (не мали) своїх сімей; діти, які стали інвалідами до досягнення повноліття; діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

 

 Змін, які відбудуться з 1 квітня в порядку призначення пенсій за вислугу  років.

 

При зверненні за призначенням пенсії за вислугу років після 1 квітня 2015 року необхідний спеціальний стаж в закладах освіти чи охорони здоров’я має становити не менше як 25 років 6 місяців. Пенсія за вислугу років таким працівникам призначається, як і раніше,  незалежно від віку. Але умови призначення пенсій за вислугу років в частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються  незмінними. Наприклад: вчитель, лікар, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали по 25 років, зможуть у будь-який час після звільнення з роботи скористатись своїм право та призначити пенсію за вислугу років.

 

Для всіх інших категорій працівників (геологи, залізничники, працівники лісу, морського, річкового флоту) однією з необхідних умов для призначення пенсії за вислугу років є досягнення певного віку. З 1 квітня 2015 року встановлений єдиний   для жінок і чоловіків вік 55 років, по досягненню  якого особа набуває право на даний вид пенсії. Крім того, збільшено необхідний страховий стаж на 5 років. Збільшення пенсійного віку та страхового стажу буде здійснюватись поступово за схемою.

 

Про виплату  пенсій  з 1 квітня 2015 року особам, які ведуть підприємницьку діяльність.

 

З 1 квітня 2015 року у разі, якщо пенсіонер здійснює підприємницьку діяльність, його пенсія буде виплачуватись   85%  призначеного розміру.  Але це обмеження  поширюється лише на тих працюючих пенсіонерів,  розмір пенсії яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні -1423,50 грн.).

78
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.