Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Про зміни у пенсійному законодавстві з 1 квітня 2015 року

Перший блок стосується виплати пенсій  державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів,  інших категорій працівників, які працюють на “спеціальних»посадах. Внесені  зміни передбачають, що у період роботи на зазначених посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи.  Не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким вона призначена. Отже пенсіонер має право вибору: продовжувати працювати на "спецпосаді" та отримувати заробітну плату, чи звільнитись з посади і отримувати пенсію.  Це  не стосується інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців, учасників Антитерористичної операції. Всі вони на будь — якій роботі будуть отримувати призначену пенсію в повному обсязі.

 

 

Другий блок стосується порядку виплати пенсій іншим категоріям працюючих пенсіонерів.

 

Для них передбачено, що у період роботи виплачується 85 % призначеного розміру пенсії. Це стосується пенсіонерів, розмір пенсії яких перевищує 150% розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність — 1423,5 грн.(949х1,5). Пенсії, що призначені в розмірі менше 1423,5 грн., працюючим пенсіонерам виплачуються у повному обсязі. У працюючих пенсіонерів, в яких розмір пенсії більше 1423,50 грн. і яким пенсія буде виплачуватися на рівні 85%, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати становитиме не менше 1423,5 грн. Зазначена норма діятиме до 1 січня 2016 року.  Працюючим пенсіонерам з числа інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, членів сімей військовослужбовців та пенсіонерів, пенсії яким призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, пенсія виплачується у повному обсязі незалежно від розміру.

 

У всіх випадках після звільнення з роботи, в тому числі зі "спецпосад", виплата пенсії поновлюється в повному обсязі. Статус пенсіонера – працюючий чи непрацюючий і, відповідно, розмір пенсії до виплати управління Пенсійного фонду України визначатиме за матеріалами пенсійних справ та даними системи персоніфікованого обліку. Надавати  окремо документи необхідно лише тим пенсіонерам, хто своєчасно не виконав передбачене законом зобов’язання протягом десяти днів проінформувати  Пенсійний Фонд про працевлаштування/звільнення з роботи. Якщо документи про звільнення з роботи буде надано після 1 квітня,  виплата пенсії буде проведена в повному обсязі за весь період, коли пенсіонер вже не працював. Якщо документів про працевлаштування, в тому числі на "спецпосаду", пенсіонер не надасть, факт роботи обов’язково буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку, але надміру виплачену суму пенсії особа має повернути обов'язково.

 

Третій блок стосується зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років.

 

       По-перше, з 1 квітня 2015 року поетапно змінюється вік виходу на пенсію:

 

 з 45 до 50 років для жінок, які народилися після 01.04.1970р. та мають право на пенсію за списком № 1 (перелік особливо шкідливих та особливо важких професій та робіт затверджено Кабінетом Міністрів України;

 

з 50 до 55 років для жінок, які народилися після 01.04.1965р. та мають право на пенсію за списком № 2 (перелік шкідливих та важких професій та робіт затверджено Кабінетом Міністрів України); а також доярки, свинарки; зайняті на вирощуванні тютюну; трактористи-машиністи; робітниці текстильного виробництва;  водії міського пасажирського транспорту.

 

 Також поетапно на 6 місяців за рік збільшується загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах, але тривалість необхідного пільгового стажу залишається без змін.

 

   По – друге, на 5 років поетапно змінюється тривалість загального стажу роботи, необхідного для призначення пенсій за вислугу років, а для окремих категорій працівників (лікарів, вчителів тощо) – необхідної вислуги років. Але умови призначення пенсій за вислугу років в частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінними. Наприклад: вчитель, лікар, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали по 25 років, зможуть у будь-який час після звільнення з роботи скористатись своїм право та призначити пенсію за вислугу років.

 

  Зміни умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років торкнуться лише нових пенсіонерів.

 

Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні Пенсійного фонду України (приймальня для громадян (каб.№1) або за номером “гарячої” телефонної лінії 4 01 56.

 

                                                                         в.о.нач.управління ПФУ

в Ізяславському районіО.Петрікова

 

 

95
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.