Стоматологія
Друк на футболках і чашках

ПОПУЛЯРНІ СХЕМИ ШАХРАЙСТВА!

Зараз не лише працівникам міліції, а й багатьом громадянам відомі найпоширеніші серед шахраїв схеми, за якими виманюються у довірливих людей гроші, коштовності, цінні речі.

 

Найперше – це зняття порчі, «вінця самотності», алкогольної залежності, повернення у сім’ю чоловіка чи дружини, виготовлення та продаж приворотного зілля тощо. У своїй біді, справжній чи уявній, люди готові шукати допомогу навіть у сумнівний спосіб та заплатити за досягнення своєї мрії будь-які гроші. «Гадалки», «шептухи» та «знахарки» майстерно маніпулюють людською свідомістю, відволікаючи увагу в одних випадках і концентруючи її на собі в потрібні моменти, «грають» на потаємних бажаннях та прагненнях, знову і знову видурюючи ювелірні прикраси або чималі гроші.

 

Другий спосіб шахрайства, на який сьогодні «ведуться» в основному люди похилого віку та жителі сільської місцевості – телефонний. Шахраї, представляючись співробітниками міліції або лікарями, телефонують громадянам з пропозиціями переслати гроші для рідних, які нібито скоїли правопорушення або раптово потрапили до лікарні. Крім того, деякі злочинці «спеціалізуються» на придбанні додаткових засобів зв’язку, втираючись у довіру до людини та прохаючи зателефонувати з її мобільного чи послухати музику. Особливо цей вид шахрайства поширений в молодіжному середовищі

 

Існує ще так зване «боргове» шахрайство — неповернення боргу громадянам чи банківським установам. У таких випадках потерпають або поручителі або позикодавці.

 

На жаль, це далеко не повний перелік поширених способів шахрайства. З розвитком новітніх технологій злочинці збагачують свій «арсенал», більш того – завдяки їм мають змогу довгий час залишатися віртуальними «масками» та уникати відповідальності за свої протиправні діяння. Як приклад — останнього часу набуває сумної популярності купівля-продаж товарів через мережу Інтернет. «Продавці», отримавши стовідсоткову передоплату за часто навіть не існуючий товар, зникають, а ошуканим «покупцям» не залишається нічого іншого, як звертатися за допомогою до міліції.

 

Інспектор по РН і ГФ Ізяславського РВ УМВС України

в Хмельницькій області лейтенант міліції    Х.С. Чепуліс
фото: tvoemisto.tv

 

111
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.