Стоматологія
Друк на футболках і чашках

22 грудня - День енергетика

22 грудня - День енергетика

22 грудня — День енергетика

Вчені фізики стверджують, що електричний струм не має маси або ваги, вірніше, ця маса є мізерно малою. Однак, електрика є потоком заряджених частинок — електронів, кожен з яких має свою певну масу і вагу, і рухаються вони зі швидкістю, близькою до швидкості світла, точніше в межах 50-99% від неї. З огляду на цей факт, можна зрозуміти рекомендації електриків, що зовсім не варто ставати на шляху цього потоку, якщо ви не є деталлю будь-якого електроприладу.

Щороку 22 грудня, в день зимового сонцестояння, в Україні святкується День енергетика.

Символічно, що свято співпадає з найкоротшим днем і найдовшою ніччю в році, коли робота енергетиків найбільш помітна.

Україна завжди посідала значне місце в сфері розвитку та управління паливно-енергетичним сектором. На території країни розроблялися і впроваджувалися новітні досягнення в цій галузі. Ось деякі віхи становлення і розвитку електроенергетики в Україні.

1878 р. — вперше в Києві встановлена електрична машина і 4 дугових електричних ліхтарі.

1890 р. — пуск перших електростанцій в Україні (Київ, Костянтинівка, Катеринослав, Львів)

1913 р. — потужність електростанцій України становила 304,3 тис.кВт.

1920 р. — ухвалення плану ГОЕЛРО, що передбачав будівництво 4 теплових електростанцій у Донбасі і Дніпрогесу.

1935 р. — створення Донбаської, Дніпровської та Харківської енергетичних систем.

1961 р. — збудовано першу в Україні ЛЕП-330 кВ Кременчук-Черкаси-Київ.

1962 р. — створено Міністерство енергетики і електрифікації України. Побудована перша в світі лінія електропередачі постійного струму Волгоград-Донбас з напругою 800 кВ і завдовжки 473 км.

1965 р. — в Україні працює близько 1600 малих ГЕС. Сформована цілісна енергетична система України.

1970 р. — введена в дію перша в СРСР Київська гідроакумулююча електростанція потужністю 225 МВт.

1975 р. — завершено будівництво каскаду Дніпровських гідроелектростанцій. Розпочато спорудження Південноукраїнського енергетичного комплексу у складі АЕС, ГЕС, ГАЕС.

1991 р. — загальна довжина електромереж України перевищила 1 млн.км.

1993 р. — Указом Президента України № 522/93 встановлено День енергетика.

1995 р. — завершено спорудження найбільшої в Європі Запорізької АЕС потужністю 6 млн.кВт.

1997 р. — прийнятий Закон України «Про електроенергетику».

2000 р. — створено Міністерство палива і енергетики України.

Україна пишається минулим своєї енергетики та впевнена у своїх енергетичних перспективах.

Професійне свято енергетиків має давні і славні традиції, які добре закріпилися як в чисто професійному середовищі, так і в супутніх галузях, не пов'язаних безпосередньо з підтримкою і розвитком генеруючих потужностей. Це не дивно, адже від злагодженої роботи наших енергетиків залежить не тільки все виробництво і вся промисловість, але і наша економіка в цілому. Зауважимо, що до складу кожного серйозного підприємства або виробництва входять спеціалізовані відділи, які займаються питаннями організації і контролю енергозабезпечення. Це у свою чергу дозволяє проводити більш тісну співпрацю безпосередньо з профільними енергетиками, вчасно реагувати на зміну попиту, забезпечувати надійність і цілісність всієї державної енергосистеми. Важливість і необхідність такої тісної співпраці підтверджена часом і практикою.

Цікаво, що свій професійний святковий день енергетики відзначають взимку під час найкоротших світлових днів у річному циклі. На наш погляд це додатково підкреслює важливість продуманої і надійної роботи цієї ключової для всієї економіки галузі народного господарства.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших енергетиків і бажаємо їм світлого і надійного здоров'я, успіхів на виробництві, радості і виконання всіх їхніх теплих надій! Ви заряджаєте енергією кожне наше свято, нехай і ваш професійний день буде наповнений світлом, теплом і енергією наших щирих привітань! Хай буде світло!

Не забувайте, що при роботі з електрикою необхідно дотримуватися елементарних правил техніки безпеки: дерев'яні, гумові і керамічні об'єкти є хорошими ізоляторами, одним із кращих ізоляторів є чистий каучук, але небезпечна в струмі не напруга, а його сила, що вимірюється в амперах. У певних умовах навіть батарейка у 12-вольтів може завдати серйозної шкоди або навіть викликати смерть!

110
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.