Стоматологія
Друк на футболках і чашках

19 травня – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ!

19 травня – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ!

19 травня – ДЕНЬ ВИШИВАНКИ!

День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Українська вишиванка – національний символ нашої країни, наша гордість і справжній витвір мистецтва.Цього дня кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, школу чи садочок.

Люди, які носять вишиванки, завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовані символи сили, добробуту, краси та оберегів. Вишита сорочка – це дійсно яскравий, стильний одяг, що привертає увагу.

Кримська татарка у вишиванці – новий символ вільної України. Переможниця "Євробачення-2016" Джамала гуляла у Стокгольмі в національному вбранні. Активісту Майдану, козаку Гаврилюку сорочку вишили прямісінько на тілі.

Орнаменти вишивки з кожним днем стають все більш популярними. Сьогодні їх втілюють не лише на сорочках, а й на автомобілях, роблять селфі та навіть «викарбовують» на тілі. Попри модність українських візерунків, це, радше, світ забутих знаків, над таємницею і значенням яких варто замислитися.

А першим, хто поєднав українську вишиванку з буденним одягом, був Іван Франко. Саме він стильно скомбінував вишиту сорочку з піджаком. Таким його ми щодня бачимо на 20 гривнях, коли щось купуємо.

Дата заходу обрана з кількох причин. По-перше, важливо, щоб Всесвітній день вишиванки завжди проходив у будень, аби провести акцію не заради параду чи показухи, а щоб продемонструвати, що вишиванка — органічна складова життя та культури українців.

По-друге, на цей день не припадають передвеликодній піст і сам Великдень, тому можна влаштовувати народні гуляння і не суперечити релігійним принципам багатьох громадян. По-третє, цього дня не відзначають інших державних свят, тому саме на вишитій сорочці як на одній з вагомих складових української культури, історії та мистецтва можна сконцентрувати просвітницьку й виховну роботу.

Засловами організаторівДня вишиванки, цьогоріч 19 травня (саме на цю датувипадає третій четвер місяця у 2016 році) вишиванки одягнуть у Грузії, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Литві, Латвії, Польщі, Казахстані, Росії, Франції, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Норвегії. Долучились до акції навіть такі далекі від України держави, як Таїланд, Мексика, Шотландія, Єгипет, Південна Африка, Португалія, Ізраїль, Аргентина, Бразилія.

Закликаємо всіх приєднатися до Дня вишиванки і прийти на роботу, до школи, до дитячого садочка у ВИШИВАНЦІ!

131
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.