Стоматологія
Друк на футболках і чашках

БЕРЕЖІТЬ СВОЇХ РІДНИХ ВІД ШАХРАЇВ

Чому ж так часто саме пенсіонери стають легкою здобиччю і жертвами шахраїв?

 

• За статистикою, більшість людей пенсійного віку самотні. Про них нікому подбати, їх нікому захистити і підтримати.

 

• Багатьом самотнім літнім людям важко доглядати за собою, їм необхідна допомога і підтримка в господарських справах.

 

• Деякі люди похилого віку страждають від не менш важливих наслідків самотності — нестачі спілкування та емоційного голоду.

 

• Людям колишніх поколінь найчастіше притаманні довірливість і відкритість, страх образити незнайому людину недовірою.

 

• Часто пенсіонерам заважає слабка інформованість, а часом і повна юридична безграмотність, незнання законодавства.

 

• Підводить іноді також невміння користуватися сучасними комунікаційними технологіями: мобільним телефоном, комп'ютером, банківськими картами.

 

• До старості у людей можуть послаблюватися деякі функції головного мозку, в тому числі пам'ять і кмітливість, а також сповільнюватися швидкість реакцій.

 

• У людей похилого віку часто зберігаються особисті і родинні цінності — ордени, медалі, стародавні ікони, антикварні речі, ювелірні прикраси.

 

Ми не будемо обговорювати психологію злочинців і морально-етичну сторону питання. Постараємося розібратися, які найбільш типові шахрайські схеми існують сьогодні і як найбільш ефективно захиститися від них.

 

КВАРТИРНЕ ПИТАННЯ

Найчастіше пенсіонери стають жертвами «договорів довічного утримання». Вони домовляються з сторонніми «доброзичливцями» про те, що ті беруть їх на довічне утримання, тобто зобов'язуються купувати їм продукти і ліки, возити до лікаря, допомагати по господарству і т.п. в обмін на їх житлову площу після їх смерті. Далі сценарій такого шахрайства може змінюватись: у кращому випадку — новоявлені піклувальники просто не виконують взяті на себе зобов'язання і просто чекають смерті свого підопічного, в гіршому — можуть «допомогти» літній людині швидше відправитися на той світ, щоб скоріше отримати омріяні квадратні метри. А якщо літня людина необережно зареєструвала «добродія» на своїй житлоплощі і підписала якісь документи, то може ще й при житті опинитися на вулиці. Так як багато пенсіонерів не володіють необхідною юридичною грамотністю і надмірно довірливі, найчастіше вони підписують договори, практично не читаючи їх. В такому випадку підписаний «договір довічного утримання» цілком може виявитися дарчою.

 

Ще аферисти можуть знайти однофамільця літньої людини та видати його за родича, наприклад племінника пенсіонера. Потім, використовуючи злочинні зв'язки серед лікарів, отримують фальшивий висновок про те, що дідусь чи бабуся страждають слабоумством і потребують постійного догляду і допомоги. Через суд отримують право опіки над людьми похилого віку і далі можуть просто продати їх квартиру. Часто зловмисниками використовуються такі прийоми, як порушення судових позовів під фіктивними приводами, що в кінцевому підсумку дозволяє зробити власником житла зовсім сторонню людину.

 

Розірвати такі злочинні угоди з нерухомістю вкрай складно, так як власник житлоплощі, як правило, сам підписує всі документи, без примусу.

 

Убезпечити себе від такого роду неприємностей можна тільки одним способом — повністю ігноруйте будь-які пропозиції від незнайомих людей, пов'язані з вашою власністю. І, природно, якщо помітили, що хтось проявляє підвищений інтерес до вашого житла, не гаючись звертайтеся в правоохоронні органи.

За посиланням сайт mvs.gov.ua

Інспектор по РН і ГФ Ізяславського РВ УМВС України в

Хмельницькій області   лейтенант міліції  Х.С. Чепуліс


75
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.