Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Мобільний зв’язок і здоров’я людини

Мобільний зв’язок і здоров’я людини

Телекомунікаційний ринок світу стає провідним, обсяг послуг мобільного радіотелефонного зв'язку став економічно співрозмірним із об'ємом продукції природно-ресурсних галузей економіки. Провідні економісти розвинутих країн відводять стільниковому зв'язку основну роль в прогнозованому подвоєнні валового продукту до 2010 року. Темпи зростання числа абонентів цього виду зв'язку значно перевищують усі оптимістичні передбачення. На Землі відбувається справжній масштабний біологічний експеримент людини над собою...

Поки що наше здоров'я в наших руках


Нині понад третина населення Землі користується послугами стільникового зв'язку. Зручності — безспірні. Але за все в цьому світі необхідно нам платити. Перш за все своїм здоров'ям. Людина порушує основний екологічний закон рівноваги між природою і людиною, що обертається глобальною екологічною катастрофою планети. Чи справді стільниковий зв'язок такий страшний для людини? На жаль. Слід відзначити, що спеціальних доказових досліджень негативного впливу електромагнітних полів мобільних телефонів проведено дуже мало. Як, власне, ніхто не доказав що стільниковий зв'язок не шкодить здоров'ю людини. Чому так виходить із ним, що спочатку будемо використовувати, а потім подивимось що з цього вийде. Рухає таким темпом бізнес...


Мобільний зв'язок як джерело електромагнітних полів (ЕМП)
Система стільникового зв'язку сьогодні працює в діапазоні електромагнітних хвиль 450 — 2100 Мг (мегагерц). Це випромінювання, яке належить до так званого неіонізуючого випромінювання для організму людини. Нагадаємо, що діапазон хвиль звукового діапазону людини, область звуків, які чує людина, простягається від 16 до 20 тисяч Гц (1 Гц — це 1 коливання в секунду). Отже, область частот стільникового зв'язку складає десятки мільйонів Гц. Біологічний ефект дії ЕМП формується в залежності від дальності абонента від базової станції і довготривалості дії (частоти і тривалості телефонної розмови; вихідного стану об'єкту дії (вік, стать, стан здоров'я, індивідуальна чутливість і т.д.; розподіл енергії в біологічних тканинах (вид тканин, глибина проникнення ЕМП в організм тощо). Отже, на розвиток безпосередньої реакції організму, на її напрямок, на наслідки (виникнення патології чи компенсації негативного впливу за рахунок внутрішніх резервів організму) впливає ряд чинників.
Джерелами ЕМП в стільниковому зв'язку є телефонні трубки і базові станції супроводу стільникового зв'язку. Принцип дії цих джерел ЕМП на людину різний. Відмінною особливістю стільникового телефону, як джерела ЕМП є його максимальне наближення до голови користувача на відстань два-п'ять см в неконтрольованих умовах. Впливу ЕМП піддаються головний мозок, периферичні рецепторні зони вестибулярного, слухового аналізаторів, сітківка очей. Негативні дії випромінювання стільникового телефону піддаються також і оточуючі споживача люди, коли він розмовляє по телефону.
Електромагнітні поля базових станцій генеруються імпульсивно. Все залежить від часу доби, насиченості покриття базових станцій, кількості базових станцій в зоні. Саме базові станції покривають всю зону дії стільникового зв'язку техногенним електромагнітним полем. Прикро, що базові станції розташовуються в місцях постійного перебування людини, тобто відбувається цілодобовий вплив на людину низькоінтенсивного електромагнітного поля радіочастотного діапазону.


Специфічний вплив стільникових телефонів на здоров'я
Формально в країні існують два санітарно-гігієнічні нормативи з електромагнітної безпеки людини: гігієнічні висновки до розміщення і експлуатації передаючих радіотехнічних об'єктів (СанПін 2.1.8/2.2.4.1190-03) і санітарні норми допустимих рівнів фізичних факторів при використанні товарів народного споживання в побутових умовах. Не дивлячись на це стільникові телефони спричиняють велику шкоду здоров'ю живого через техногенне електромагнітне поле, яке вони випромінюють. Це випромінювання не лише впливає на споживача мобільного телефону, а й вливає на все живе на землі (людей, тварин і рослин).


Ще в 30-х роках минулого століття вчені відкрили шкідливу дію випромінювання від сьогоднішніх стільникових телекомунікацій. За цей час дослідження в різних країнах світу різними медичними установами дають підстави робити висновок, що навіть нижче порогових інтенсивностей електромагнітне випромінювання викликає генетичне пошкодження. Істина — не лише в тих чи інших клінічних дослідженнях, а в тому, що все живе в природі містить в своєму складі воду (зв'язану і вільну ), причому найбільший вміст води — в клітинах мозку, в статевих клітинах та інших. Будь-яке по частоті, по інтенсивності електромагнітне поле «відчуває» вода, особливо зв'язана, біологічно важлива вода. Техногенне електромагнітне поле змінює властивості води, причому ця зміна незворотна.
Чисельні дослідження фізичних властивостей питних вод під дією різних фізичних полів на неї, дають підстави робити висновок, що вода є універсальним посередником між Космосом і Природою, вода реагує на все в Природі. Це легко перевірити самому. Візьміть чашку питної води, попередньо помірявши її фізичні характеристики, наприклад електропровідність, поставте цю чашку з водою на свій мобільний телефон і зробіть лише один виклик вашого телефону. А після цього знову поміряйте ту ж провідність. Вона суттєво змінюється відчуваючи саме дію поля.
Вода — дуже чутлива система. А як реагує зв'язана вода клітин мозку людини? Ясно, що не з радістю. А далі що? Далі зміна в гіршу сторону властивостей клітин мозку під постійним впливом техногенних електромагнітних полів. До речі, це не лише поля стільникових телефонів. Це вплив будь-яких техногенних полів, які постійно відчуває людина, в тому числі й музика, яка лине з різних програвачів, коли сьогодні вуха молодої людини постійно закладені маленькими генераторами цих полів.
Скільки терпітиме організм?
Світ науки дуже добре знає, що генетичні зміни в організмі людини під дією електромагнітних полів можуть викликати рак. Проте мікрохвильове випромінювання викликає в організмі людини й інші порушення, наприклад: головний біль, блювання, стомлюваність, зниження здатності до відтворювання потомства, спазми мозку, пухлини мозку й інші види раку. Нині все більше говорять про небезпеку, яку таїть в собі для людини стільниковий зв'язок. Різні держави по-різному реагують на це, але всі попереджають про можливу небезпеку впливу саме дуже слабих електромагнітних полів.


В Англії кожна школа, наприклад, отримала письмову вимогу від уряду заборонити користуватись учням стільниковими телефонами в школі. В Австрії ще в 2005 році медична асоціація опублікувала рекомендацію по користуванню мобільними телефонами. Якщо людині, ще не має 16 років, то вона не має зовсім користуватись мобільним телефоном. Нині мобільний бізнес доходить до абсурду — почався випуск спеціальних стільникових телефонів для дітей.


Якщо ж людина вважає, що їй необхідний стільниковий зв'язок, то варто прислухатись до таких порад:
• використовуйте стільниковий телефон лише у разі крайньої необхідності й лише на короткий час;
• не тримайте телефон близько до тіла (краще тримати окремо, наприклад, в портфелі чи сумці);
• працюючи з телефоном, тримайте телефон якомога далі від тіла;
• на ніч вимикайте телефон або не тримайте телефон поруч з головою;
• не використовуйте стільниковий телефон у транспорті (тролейбус, автобус, автомобіль, особливо метро), оскільки в цьому випадку випромінювання мобільного телефону зростає;
• не грайте в ігри, використовуючи телефон;
• не тримайте телефон близько до вуха, поки встановиться зв'язок;
• якщо дзвоните, то тримайтеся в кількох метрах від людей, що поруч тебе, бо вони також піддаються впливу випромінювання.
Ці рекомендації зарубіжні спеціалісти розробили спеціально для дітей і підлітків, оскільки саме ця категорія людей найбільш чутлива до радіації та впливу випромінювання стільникового телефону.


Шкідливість станцій супроводу стільникового зв'язку
Сам принцип стільникового зв'язку полягає в тому, що обов'язково повинні бути спеціальні станції для підтримання цього зв'язку. Чим більше стільникових телефонів, тим більше базових станцій для антен. Нині має місце суперечка про безпечність для людини цих антен — де їх можна ставити. На жаль, сьогодні санітарно-гігієнічні служби практично дуже мало контролюють саме вплив антен станцій супроводу стільникового зв'язку на здоров'я людини. Де вони тільки не розміщуються! Доходить до абсурду: наприклад, в м. Енергодар станція супроводу зв'язку знаходиться на даху будівлі самої санстанції. Що може бути кращим за ілюстрацію нерозуміння самими працівниками санітарної служби шкідливості слабих техногенних електромагнітних полів на людину? А є випадки, що — на даху лікарень, навчальних закладів…
Нагадаємо, що найгіршим ворогом людському здоров'ю є не різні бактерії, а зручності й брак відповідальності, байдужість до себе і оточуючого, використання біології як технології, а також небажання відстоювати своє право на повноцінне життя.
Борімося, поборемо!

Матеріал підготував заступник голови
громадської організації «Народний контроль»
по техногенних ситуаціях І. Б. Жужев

малюнок www.vkurse.ua

184
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.