Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Прокурорський нагляд в сфері попередження насильства в сім’ї

Проблема насильства в сім’ї, як свідчить практика, носить більше міжнародний характер та існує вже на протязі тривалого часу. Однак не минула дана проблема і Україну, в тому числі й Ізяславський район.

 

Варто зазначити, що в 2013 році від Ізяславського РВ УМВС України надійшло 117 повідомлень про вчинення насильства в сім’ї і жодного звернення не надійшло в управління соціального захисту, незважаючи на те, що в них на обліку перебуває 137 сімей.

 

Насильство в сім'ї, згідно чинного законодавства, це будь-які умисні  дії  фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування  одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

 

Заходи щодо попередження насильства в сім'ї здійснюють уповноважені на те підрозділи органів внутрішніх справ, а саме служба  дільничних  інспекторів міліції та кримінальна міліція у справах дітей, та спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї .

 

Так, при виконанні основного завдання прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів, а саме захисту від неправомірних посягань гарантованих Конституцією та законами України прав і свобод людини та громадянина, державних та суспільних інтересів, прокуратурою Ізяславського району проведено перевірки щодо додержання вимог Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», за результатами яких було виявлено ряд недоліків та прорахунків у роботі контролюючих органів.

Законом України «Про попередження насильства в сім’ї» передбачено такий захід як захисний припис, для попередження насильства в сім’ї, що складається відносно особи, яка після отримання офіційного попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї вчинила його знову. 

 

Крім того, за вчинення насильства в сім’ї або невиконання захисного припису, статтею 173-2 КУпАП, передбачена відповідальність, а саме накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'яти діб.

 

Якщо особа повторно вчиняє правопорушення, передбачене ст. 173-2 КУпАП,  і яка протягом року була піддана адміністративному стягненню за насильство в сім’ї або невиконання захисного припису, настає відповідальність у вигляді накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб

 

Водночас, перевіркою встановлено, що ряд громадян систематично вчиняли насильство в сім’ї, однак працівниками органів внутрішніх справ за наявності підстав не винесено захисного припису. Вказане свідчить про неналежну профілактичну роботу з особами, які перебувають на обліку, що призводить до повторного вчинення ними правопорушення.

Зазначені недоліки порушують права та інтереси осіб, відносно яких вчиняється насильство в сім’ї, оскільки правопорушники уникають встановленої законодавством відповідальності, що породжує неповагу до закону та почуття безкарності.

 

Органами контролю не в повній мірі використовуються повноваження, надані законодавством щодо попередження насильства в сім’ї, неналежним чином проводиться інформаційно-просвітницька робота.

 

У поточному році прокуратурою району, на усунення виявлених порущень закону, винесено 4 подання, за результатом розгляду яких до відповідальності притягнуто три посадові особи

 

Я думаю не буде зайвим ще раз наголосити на  тому, що завчасне повідомлення про вчинене насильство в сім’ї може попередити його в майбутньому, при необхідності отримати послугу психологічного характеру та притягнення правопорушника до відповідальності, яка передбачена чинним законодавством.

 

Прокурор прокуратури

Ізяславського району

Р. Денесюк

 

92
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.