Стоматологія
Друк на футболках і чашках

14 лютого – День Святого Валентина

14 лютого – День Святого Валентина

День Святого Валентина має відношення до католицької традиції, тим не менш, свято користується популярністю у закоханих у всьому світі.

У далекому минулому римський імператор Клавдій видав указ про заборону легіонерам одружуватися. Він хотів, щоб воїнів ніщо не відволікало від ратних справ – ні сім'я, ні дружина, ні діти. Але священик Валентин, всупереч закону, вінчав всіх бажаючих. Клавдій розпорядився кинути непокірного священика до в'язниці.

Легенда свідчить, що Валентин закохався в дочку наглядача в'язниці і встиг напередодні страти залишити їй записку зі словами любові і підписом «твій Валентин». Лист став початком традиції писати своїм улюбленим «валентинки» – записочки з освідченням у коханні.

Святий Валентин був страчений 14 лютого 270 року. Існує думка, що у Дня всіх закоханих більш глибоке язичницьке коріння. Його витоки слід шукати в Стародавньому Римі, де святкували Луперкалії на честь богині любові Юни і покровителя стад бога Фавна (Луперк – одне з прізвиськ божества). Це свято жіночого родючості: фестиваль еротизму, спрямований на підвищення народжуваності. Одним з обрядів було написання молодими римлянками любовних послань своїм шанувальникам.

Сьогодні паломництво до міста Самбора на Львівщині здійснюють не тільки українці, але й їхні сусіди – поляки. Через прикордонний перехід «Смільниця – Кросьцєнко», від якого до райцентру всього кілька десятків кілометрів, сюди прямують туристичні й рейсові автобуси із польського прикордоння. Їх пасажири – закохані, подружні пари або їхні батьки. Щорічно до прикарпатського міста вони приїжджають, щоб отримати благословення від Святого Валентина, мощі якого зберігаються тут у храмі Пресвятої Богородиці.

Мощі покровителя закоханих, святого Валентина, знаходяться у соборі УГКЦ з 13 травня 1779 року. Автентичність останків підтверджує документ Папи Римського від 1759 року.

Архівні матеріали свідчать, що святий Валентин був покровителем колишньої Пермисько-Самбірської єпархії УГКЦ. Через це місцевій пастві передали з Італії невелику скляну труну, в якій заковано фрагмент черепа та кілька кісток, а також камінь, який, вважається, походить з гробу святого та капсулу з миром.

Решта кісток святого Валентина, як описують церковні джерела, знаходяться у столиці Італії, в Болоньї, кількох містах Франції, шотландському Глазго та у польській Познані.

Численні факти засвідчують, що той, хто доторкнеться до скляної труни з мощами Святого Валентина, переживе велику любов, матиме щасливу сім'ю.

За народними традиціями, 14 лютого день Трифона –перезимника. Святого Трифона вважали покровителем людей, що захищає їх від домашніх гризунів, зокрема, від мишей.

Саме в день Трифона святкується велика кількість весіль, бо попереду – Великий піст. Тому, Трифона також вважали покровителем подружжя і сім'ї. Крім того, не можна згадати про те, що день 14 лютого відомий як свято закоханих. Святий Валентин широко відомий в католицькій церкві і за іронією долі точно так само як і Святий Трифон, протегує люблячим людям. За традицією 14 лютого зізнаються в коханні, дарують подарунки, проводять час з другими половинками.

Народні прикмети на 14 лютого

Якщо небо закрите хмарами до вечора – в найближчі дні буде хороша погода.

Небо 14 лютого в зірках – весна настане нескоро.

Погода на Трифона показує, якою буде вся весна. Якщо на Трифона тепло – прикмета того, що найближчі 30 днів також будуть теплими.

Сніг іде 14 лютого – погода буде дощовою всю весну.

Морозний день – прикмета того, що весна буде холодною і пізньою.

Безвітряний і теплий день 14 лютого – весна теж буде теплою і ранньою.

Якщо в коморі завелися комахи і миші, то потрібно обов'язково помолитися святому Трифону в цей день – напасть незабаром зникне.

http://lvivnews.info/

236
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.