Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Захист прав територіальних громад району у сфері земельних відносин

У даному випадку порушення вимог земельного законодавства призводить до ненадходження до місцевих бюджетів району грошових коштів за фактичне користування порушниками земельними ділянками, що в своє чергу призводить до неналежного фінансування програм соціально-економічного розвитку відповідних територій.

 

Статтями 211, 152 Земельного кодексу України визначено, що у випадку порушення земельного законодавства винні особи несуть цивільну відповідальність. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється, шляхом відшкодування заподіяних збитків відповідно до порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 року № 284.

 

Розрахунок розміру збитків здійснюється комісією з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, що діє при Ізяславській районній державній адміністрації. Згідно п.5 Порядку, збитки відшкодовуються власниками землі і землекористувачам, у тому числі орендарям, підприємствами, установами, організаціями та громадянами, що їх заподіяли, за рахунок власних коштів не пізніше одного місяця після затвердження актів комісій. При цьому, у випадку несплати порушниками збитків до місцевих бюджетів у добровільному порядку, вживаються заходи до їх стягнення в судовому порядку.

 

З метою відновлення порушених прав територіальних громад на отримання коштів до місцевих бюджетів за користування земельними ділянками державної та комунальної власності прокуратурою району, у співпраці з органами влади та місцевого самоврядування району, вживаються відповідні заходи представницького характеру.

 

Так, в поточному році прокуратурою району до суду заявлено в інтересах територіальних громад позови про примусове стягнення збитків за безпідставне (без правовстановлюючих документів та без укладання договору оренди) використання земельних ділянок на суму 680 тис. грн. Окрім того, за позовами попередніх періодів судами задоволено позовних вимог прокурора на суму 465 тис. грн., вже сплачено до бюджету 96 тис. грн.

 

Робота прокуратури Ізяславського району, спрямована на ефективність та результативність на вказаному напрямку, триває.

 

Старший прокурор прокуратури району

молодший радник юстиції Ю.Шудра

112
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.