Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Захист прав дітей – один з пріоритетних напрямів діяльності прокуратури

Реалії сьогодення, стан законності у сфері охорони дитинства, який безпосередньо впливає на рівень підліткової злочинності, вимагають від прокурорів комплексної та ефективної діяльності на цьому напрямі.

 

Відповідно до галузевого наказу Генерального прокурора України № 16гн «Про організацію діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей» від 06.12.2014, пріоритетними напрямами представництва інтересів  дітей та держави у суді визначено захист у сферах: охорони життя і здоров’я дітей, їх права на освіту, відпочинок та змістовне дозвілля; опіки, піклування, усиновлення дітей; майнових та житлових прав дітей, їх соціального забезпечення; прав неповнолітніх на працю та працевлаштування;

 

попередження та захисту від усіх форм насильства; користування та розпорядження органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування майном, землями навчальних, оздоровчих, лікувальних, а також інших закладів для дітей; використання бюджетних коштів, спрямованих на реалізацію програм та заходів з охорони дитинства, закупівлю відповідних товарів, робіт та послуг.

 

З урахуванням положень нового Закону України «Про прокуратуру» мають змінюватися форми та методи роботи органів прокуратури. 

 

Організацію роботи прокуратури район щодо захисту прав і свобод дітей побудовано, на засадах тісної щоденної співпраці з громадськістю, органами державної влади та органами місцевого самоврядування. За основний критерій ефективності роботи взято реальне поновлення порушених прав дітей і надання конкретної допомоги кожній дитині.

 

Так, вивченням стану забезпечення прав вихованців спеціалізованих та санаторних шкіл з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прокуратурою району встановлено, що в Плужнянській загальноосвітній санаторній школі-інтернат навчається неповнолітній, з числа дітей-сиріт, 2003 року народження, якому вчасно не переоформлено спадщину після смерті батьків, а саме будинок та земельний пай, що розташовані в с.Миньківці, Славутського району Хмельницької області. З метою захисту інтересів дитини-сироти, прокуратурою району до Славутського міськрайонного суду  пред’явлено позов про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку вартістю 119 тис.грн. в порядку спадкування за законом.

 

Аналогічним чином у поточному році захищено майнові права ще двох дітей, з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, в інтересах яких прокуратурою Ізяславського району пред’явлено позови щодо захисту їх прав. Робота прокуратури району на даному напрямку триває.

 

Старший прокурор прокуратури

Ізяславського району юрист 1 класу Т.М. Горобець

13
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.