Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Прокуратура району на варті захисту інтересів держави та громадян у сфері земельних відносин

Так, з початку року у сфері земельних відносин прокуратурою району  на користь територіальних громад та органів місцевого самоврядування району пред’явлено 10 позовів в порядку господарського, адміністративного, цивільного судочинства на загальну суму понад один мільйон гривень.

 

 

Зокрема, прокуратурою району звернуто увагу на відповідність ставок орендної плати у договорах оренди земельних ділянок державної власності чинному земельному та податковому законодавству. За результатами опрацювання інформацій відділу держземагенства, податкової інспекції, районної державної адміністрації, сільських рад заявлено 7 позовів про приведення умов договорів оренди земельних ділянок державної власності до вимог чинного законодавства. Слід відмітити, що згідно з нормами Податкового кодексу України, мінімальна річна орендна плата за земельну ділянку сільськогосподарського призначення повинна становити не менше 3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Однак, як встановлено, не всі користувачі земель дотримуються вимог, встановлених законом.

 

До прикладу, одне із сільськогосподарських господарств району використовує земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею майже 150 га, за які сплачувало 24 753 гривні в рік. Відповідно до вимог законодавства, мінімальна орендна плата за вказані земельні ділянки повинна становити 92077 гривні. Господарським судом Хмельницької області задоволено позов прокурора району до вказаного господарства, відтак орендна плата за ці землі буде майже у чотири рази вищою, що зумовить надходження більших коштів до місцевого бюджету.

 

До районного суду прокуратурою району пред’явлено аналогічні позови до громадян, які обробляють земельні ділянки сільськогосподарського призначення на територіях Ліщанської (19,2678га), Великопузирківської (25,8385 га), Тернавської (23,0711га), Радошівської (8,2715 га) сільських рад. Орендна плата за вказані земельні ділянки мала б становити, відповідно: 22104 грн. в рік, а фактично, згідно договору оренди землі, плата була в декілька разів меншою, а саме –5930 грн; 25 995 грн., а фактично–5930 грн.; 22 555 грн., а фактично –12039 грн.; 6 916 грн., а фактично– 570 гривень. Двоє із відповідачів позовні вимоги визнали та добровільно внесли зміни до договорів оренди землі. Ще дві позовні заяви розглядаються судом. Таким чином, за реагування прокуратури району місцеві бюджети вказаних сільських рад отримають значно більші суми коштів у якості орендної плати за землю.

 

Окрім того, за результатами розгляду звернення Щуровецької сільської ради та колективного звернення жителів цієї ж сільської ради щодо правових підстав використання земельної ділянки державної власності на території вказаної ради, які селяни використовували в якості пасовища, прокуратурою району пред’явлено позов до Хмельницького окружного адміністративного суду про скасування наказів Головного управління Держземагенства у Хмельницькій області щодо відведення ряду земельних ділянок з метою створення фермерського господарства із земель, розташованих за межами населених пунктів на території Радошівської, Щуровецької, Ліщанської, Христівської, Ріпківської сільських рад Ізяславського району, прийнятих з порушенням Земельного кодексу України та Закону України «Про фермерське господарство».

 

Вказана позовна заява судом розглянута та частково задоволена, права та інтереси громади селян захищено.

 

Загалом, прокуратурою району і надалі вживатимуться заходи, щодо усунення порушень, які допускаються у сфері земельних відносин.

Прокурор Ізяславського району

радник юстиції   П. Нікітюк

 

91
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.