Технохауз

Що варто знати про страховий стаж?

image

Що варто знати про страховий стаж?

Відповідно до п.3.1. Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії, згідно із статтею 26 Закону 1058 включаються періоди:

1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

— з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року, що підтверджується довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;

— з1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску), незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);

2) проходження військової служби у період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року включно;

3) перебування у відпустці у зв'язку із вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року;

4) перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, у період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2004 року.

Зазначені періоди стажу не враховуютьсяпри обчисленні розміру пенсіїзгідно статті 27 (коефіцієнт стажу), визначенні мінімального розміру пенсії (наявність 35 років для чоловіків та 30 років для жінок), доплати за понаднормативний стаж, при встановленні мінімальної пенсії на рівні 40 % мінімальної зарплати (наявність 35 років для чоловіків та 30 років для жінокдля осіб, які досягли віку 65 років), та пропорційного мінімального розміру пенсії, відповідно до статті 28 Закону 1058.

Вищезазначені періоди стажу встановлюються виключно при призначенні пенсії/переведенніна пенсію за віком.

За матеріалами управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

0
04.04.2018

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Ковані вироби
Гарантійне та післягарантійне обслуговування побутової техніки
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.