На Ізяславщині розпочалась робота пришкільних таборів із денним перебуванням

image

На Ізяславщині розпочалась робота пришкільних таборів із денним перебуванням

Важливою умовою високого рівня фізичного та психічного здоров'я людини, їїпрацездатності та активності є збереження та укріплення здоров'я підростаючого покоління. Одним із дієвих способів покращення стану здоров'я дітей та підлітків є їх оздоровлення та змістовний корисний відпочинок, зокрема у канікулярний період.

Відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації проводиться відповідна робота щодо своєчасної підготовки та проведення оздоровчої кампанії у 2018 році. Основним завданням відділу у цьому напрямку є максимальне охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами школярів та ознайомлення батьків з можливостями для оздоровлення дітей в районі, області та за її межами.

Згідно із Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» мають право відпочивати та оздоровлюватись за державні кошти такі пільгові категорії дітей: діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій; діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО, або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення АТО, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в АТО; діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; діти, зареєстровані, як внутрішньо переміщені особи; діти-інваліди; діти, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи; діти з багатодітних і малозабезпечених сімей; діти, які перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти.

У ході оздоровчої кампанії 2018року на Ізяславщині діятиме дитячийоздоровчий табір «Світанок» (с.Білогородка), туристсько-краєзнавчий наметовий табір «Січ» (с. Велика Радогощ), чотири табори відпочинку із денним перебуванням на базі: Ізяславського НВК «ЗОШІ-ІІІ ступенів № 2, ліцей» ім. О. Кушнірука –спортивного профілю,Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. О. Онищука, гімназія» — англійський мовний табір із залученням волонтера із Великобританії Джосефа Вільямса, Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – культурно-масового спрямування, Поліської ЗОШ І-ІІ ст. – спортивно-туристського спрямування.

З метою належної організації оздоровлення учнівської молоді району відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації вже проведено роботу з підготовки та проведення оздоровчої кампанії 2018 року в кількох напрямках.

По-перше – це оновлення банку даних дітей пільгових категорій. Сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської райдержадміністрації сформовано базу даних дітей пільгових категорій з усіх навчальних закладів району відповідно до запитів відповідних служб райдержадміністрації. Станом на сьогоднішній день у банку даних зареєстровано 908 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, з особливими потребами – 75; 32 дитини із сімей, що постраждали від Чорнобильської катастрофи; 30дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей-сиріт; 719 дітей — перебувають на диспансерному обліку; 2 — безпритульні та бездоглядні дитини; 346 — талановитих та обдарованих дітей; 773 — дитини працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села; 35 — дітей внутрішньо переміщених осіб; 224 — дітей учасників АТО та 1 дитина загиблого у районі проведення АТО. У загальному в банку даних нараховується 3145 дітей пільговиків.

По-друге, зібрано і узагальнено прогнозні показники щодо чисельностідітей пільгових категорій шкільного віку, яких заплановано охопити оздоровчими та відпочинковими послугами у 2018 році. Серед запланованої кількості дітей відпочиватиме 2700 дітей пільгових категорій.

По- третє, з лютого ведеться презентаційна робота табору «Світанок». Це наш районний оздоровчий заклад, роботу і престиж якого слід максимально підтримати і посприяти у покращенні роботи табору, врахувавши помилки минулого року.

І нарешті, оскільки левова частка дітей міських навчальних закладів (понад 90%) під час літнього оздоровлення та відпочинку перебувають у відпочинкових закладах із денним перебуванням (пришкільних таборах), основним завданням відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації є створення належних умов перебування, харчування, медичного обслуговування та їх виховання, дотримання санітарно-гігієнічних норм відповідно до державних соціальних стандартів відпочинку.

Особливу увагу буде звернуто на організацію та забезпечення змістовного дозвілля, проведення культурно-масових та культурно-спортивних заходів, безпечне перебування дітей у закладах відпочинку та організацію безпечного перевезення дітей під час екскурсій.

При проведенні цьогорічної оздоровчої кампанії будуть використані всі можливості для змістовного, якісного оздоровлення та відпочинку школярів району.

Беззаперечно, літні канікули – найцікавіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і поїздок, нових знайомств та зустрічей. Наскільки цей відпочинок стане для них активним, пізнавальним, пам'ятним, багато у чому залежить від дорослих – організаторів програм відпочинку, які чимало зусиль прикладають, щоб діти були щасливими. Отже, старт літу даний. Попереду у дітей ще багато дивовижних подорожей, веселих стартів, занять за інтересами, ігор. Двері таборів відкриті для вихованців.

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

0
29.05.2018

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Ковані вироби
Гарантійне та післягарантійне обслуговування побутової техніки
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.