Витрати на перейменування вулиць

image

Інформація

15 лютого 2016 р. міський голова Валентина Корнійчук підписала розпорядження № 5 «Про перейменування вулиць та провулків міста Ізяслав»

у рамках процесу декомунізації в Україні. Відповідаємо на запитання, пов'язані з перейменуванням.

Скільки коштуватиме перейменування мешканцям міста?

Будуть змінені лише таблички на початку та в кінці вулиць — за рахунок міського бюджету. Що стосується приватного сектору, то замінювати табличку чи ні — вирішує сам власник житлового будинку.

Чи потрібно змінювати запис в паспорті про реєстрацію?

Місце реєстрації (так звана «прописка»), штамп у паспорті обов'язково змінювати не потрібно. По-перше, зміна назви вулиці не є зміною місця проживання, а, по-друге, чинним законодавством не передбачено обов'язку змінювати «штамп» у паспорті у зв'язку зі зміною назви вулиці. Перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає потреба.

Як бути із документами на право власності?

Обов'язково вносити зміни до документів на житло, нерухомість не потрібно. Чинним законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування тощо) у зв'язку з перейменуванням вулиці, на якій розміщена нерухомість. Тому документи залишаються чинними й ніхто не має права вимагати їх заміни. Більше того, стаття 19 Конституції України гарантує, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Водночас, за власною ініціативою або у разі потреби (купівлі-продажу, дарування тощо) власник майна, стосовно якого відбулися зміни в назві вулиці, має право звернутися до органу держреєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Під час продажу або іншого відчуження нерухомого майна, ці документи будуть замінюватися за загальною процедурою. Зміни до документів про право власності на нерухоме майно необхідно буде вносити лише якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва. Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці не змінюється.

Вулицю перейменували, чи призначать субсидію?

Субсидію отримаєте. Про зміну назви вулиці Ізяславська міська рада повідомляє всі державні органи, соціальні служби тому вони мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими. Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідності до нових назв, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі та нові назви. Тому зміна найменування вулиці не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

Виконавчий комітет міської ради.

0
09.03.2016

1 коментар

Сергей
10.03.2016 18:11
дороги лучше отремонтируйте
Завантаження...
Ковані вироби
Склярня
Гарантійне та післягарантійне обслуговування побутової техніки
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.