Технохауз

Пенсії зазнають "осучаснення"

image

Пенсії зазнають «осучаснення»

В травні Кабінет міністрів України ухвалив проект довгоочікуваної пенсійної реформи. Вона торкнеться кожного: і того, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку, і того, хто, можливо, ще й не думає про нього. Основна ідея запропонованої реформи — проста: якщо людина чесно працювала все життя, вона має гарантовано отримувати гідну пенсію. Людина праці не може отримувати таких же виплат, як і той, хто протягом життя не турбувався про забезпечення власної старості. Отже, що пропонує Уряд:

Пенсії зазнають «осучаснення»

Уряд пропонує переглянути пенсії, розмірів яких не змінювали останні п'ять років. Такий перегляд, або «осучаснення», передбачає зміну показника середньої зарплати по Україні, який застосовують при обчисленні пенсії.

Середня зарплата зростає щороку, однак востаннє «осучаснення» пенсій проводили у 2012 року із застосуванням показника середньої зарплати аж за 2007 рік. Як результат — значна кількість людей зараз отримує лише мінімальну пенсію, а розміри виплат залежно від року призначення відрізняються іноді більше ніж утричі.

«Осучаснення» пенсій — це відновлення справедливості відносно усіх тих, хто своєю працею заробив право на гідне пенсійне забезпечення. В подальшому Уряд зобов'язується проводити індексацію і підвищення щороку, мірою зростання середнього розміру заробітної плати.

Також Уряд пропонує скасувати 15-тивідсоткове зниження пенсійних виплат для тих, хто продовжує працювати. За роки своєї роботи ці люди уже сплатили податки державі, і скасування фактично додаткового оподаткування пенсій — це ще один крок відновлення справедливості щодо тих, хто добросовісно працював усе своє життя.

Пенсійний фонд буде бездефіцитним

Гарантувати справедливе пенсійне забезпечення і своєчасну виплату держава може тільки тоді, коли для цього є стійка фінансова основа — Пенсійний фонд. На жаль, роками проблем із його наповненням не вирішували.

Цього року дотація з Держбюджету Пенсійному фонду становить 141,3 млрд. грн. Це майже половина від суми, необхідної для виплати всіх пенсій у державі! Якщо цієї ситуації не виправити, то згодом не буде можливості не тільки підвищувати пенсії, а й виплачувати їх.

Уряд ставить амбітне завдання: в середньостроковій перспективі зробити Пенсійний фонд бездефіцитним. Як наслідок, у Фонду з'являтимуться нові можливості підвищувати виплати, а відтак -і рівень життя пенсіонерів.

Підняття пенсійного віку не буде

Натомість буле встановлена чітка залежність розміру пенсії від суми сплачених страхових внесків і тривалості участі у страховій системі. При цьому запроваджуються єдині правила визначення розмірів пенсій — для всіх, окрім військовослужбовців.

Відтак діятиме справедливий принцип: щоб претендувати на виплати, треба робити внески до Пенсійного фонду. Що триваліший страховий стаж, то більші відрахування до Фонду — то й більша пенсія. У цьому і полягає створення справедливої солідарної системи пенсійного страхування.

Окрім цього, 1 жовтнязросте мінімальна пенсія — до 1373 грн.

Л. Янишина, начальник Білогірського об'єднаного управління ПФУ

0
05.07.2017

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Ковані вироби
Гарантійне та післягарантійне обслуговування побутової техніки
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.